MOS2CT52R752G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
7.5 kOhms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOS2CT52R752G
DigiKey Part Number
2019-MOS2CT52R752GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS2CT52R752G
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)