MOS2CT52R681J
DigiKey Part Number
2019-MOS2CT52R681JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOS2CT52R681JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS2CT52R681J
Description
RES 680 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)