MOS2CT52R100J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MOS2CT52R100J |
Description | RES 10 OHM 5% 2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) |