MOS1CT528R622J
DigiKey Part Number
2019-MOS1CT528R622JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOS1CT528R622JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS1CT528R622J
Description
RES 6.2K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.2 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)