MOS1CT528R432J
DigiKey Part Number
2019-MOS1CT528R432JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS1CT528R432J
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)