MOS1/2CT52R910G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
91 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOS1/2CT52R910G
DigiKey Part Number
2019-MOS1/2CT52R910GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS1/2CT52R910G
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)