MOS1/2CT52R680J
DigiKey Part Number
2019-MOS1/2CT52R680JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOS1/2CT52R680JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS1/2CT52R680J
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)