MO2CT631R100J is Obsolete and no longer manufactured.
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 1.572
Datasheet
Image for MO2CT631R100J is not available
MO2CT631R100J
DigiKey Part Number
2019-MO2CT631R100J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MO2CT631R100J
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)