MO1C333J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 487
Datasheet
Image for MO1C333J is not available
MO1C333J
DigiKey Part Number
2019-MO1C333J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MO1C333J
Description
RES 33K OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)