MF1/4LCT52R330G
DigiKey Part Number
2019-MF1/4LCT52R330GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MF1/4LCT52R330GCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF1/4LCT52R330G
Description
RES 33 OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)