MF1/4ECT52R1004F
DigiKey Part Number
2019-MF1/4ECT52R1004FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MF1/4ECT52R1004FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF1/4ECT52R1004F
Description
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)