HV733ATTE1274F
DigiKey Part Number
2019-HV733ATTE1274FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV733ATTE1274F
Description
RES 1.27M OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
1.27 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV733ATTE1274F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)