HV733ARTTE9102F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
91 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
HV733ARTTE9102F
DigiKey Part Number
2019-HV733ARTTE9102FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV733ARTTE9102FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV733ARTTE9102FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV733ARTTE9102F
Description
RES 91K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)