HV733ARTTE3903D
DigiKey Part Number
2019-HV733ARTTE3903DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV733ARTTE3903DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV733ARTTE3903DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV733ARTTE3903D
Description
RES 390K OHM 0.5% 1W 2512
Detailed Description
390 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)