HV733ARTTE1545F
DigiKey Part Number
2019-HV733ARTTE1545FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV733ARTTE1545FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV733ARTTE1545FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV733ARTTE1545F
Description
RES 15.4 MOHM 1% 1W 2512
Detailed Description
15.4 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)