HV732HTTE3904F
DigiKey Part Number
2019-HV732HTTE3904FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732HTTE3904FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732HTTE3904FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732HTTE3904F
Description
RES 3.9M OHM 1% 1/2W 2010
Detailed Description
3.9 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732HTTE3904F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)