HV732HRTTE6983D
DigiKey Part Number
2019-HV732HRTTE6983DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732HRTTE6983DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732HRTTE6983DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732HRTTE6983D
Description
RES 698K OHM 0.5% 1/2W 2010
Detailed Description
698 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)