HV732BTTD2203F
DigiKey Part Number
2019-HV732BTTD2203FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732BTTD2203FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732BTTD2203FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732BTTD2203F
Description
RES 220K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
220 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732BTTD2203F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)