HV732ATTD135G
DigiKey Part Number
2019-HV732ATTD135GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ATTD135G
Description
RES 1.3M OHM 2% 1/8W 0805
Detailed Description
1.3 MOhms ±2% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732ATTD135G Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)