HV732ARTTD225G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2.2 MOhms ±2% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
HV732ARTTD225G
DigiKey Part Number
2019-HV732ARTTD225GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ARTTD225GCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ARTTD225GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ARTTD225G
Description
RES 2.2 MOHM 2% 1/4W 0805
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)