HV732ARTTD2213D
DigiKey Part Number
2019-HV732ARTTD2213DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ARTTD2213DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ARTTD2213DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ARTTD2213D
Description
RES 221K OHM 0.5% 1/4W 0805
Detailed Description
221 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)