HPC5C470M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47 Ohms ±20% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC5C470M
DigiKey Part Number
2019-HPC5C470M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC5C470M
Description
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
-600/ -1500ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)