HPC5C392K
DigiKey Part Number
2019-HPC5C392K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC5C392K
Detailed Description
3.9 kOhms ±10% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)