HPC5C331M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
330 Ohms ±20% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC5C331M
DigiKey Part Number
2019-HPC5C331M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC5C331M
Detailed Description
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)