HPC4C273K
DigiKey Part Number
2019-HPC4C273K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC4C273K
Detailed Description
27 kOhms ±10% 4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.496" L (8.00mm x 38.00mm)