HPC4C221M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
220 Ohms ±20% 4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC4C221M
DigiKey Part Number
2019-HPC4C221M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC4C221M
Detailed Description
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.496" L (8.00mm x 38.00mm)