HPC3C680K
DigiKey Part Number
2019-HPC3C680K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC3C680K
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 Ohms ±10% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-600/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)