HPC3C470M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47 Ohms ±20% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC3C470M
DigiKey Part Number
2019-HPC3C470M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC3C470M
Detailed Description
Temperature Coefficient
-600/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)