HPC3C392K
DigiKey Part Number
2019-HPC3C392K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC3C392K
Detailed Description
3.9 kOhms ±10% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)