HPC3C224K
DigiKey Part Number
2019-HPC3C224K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC3C224K
Detailed Description
220 kOhms ±10% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -2200ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)