HPC2C471K
DigiKey Part Number
2019-HPC2C471K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC2C471K
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.906" L (5.00mm x 23.00mm)