HPC2C331M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 961
Datasheet
330 Ohms ±20% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC2C331M
DigiKey Part Number
2019-HPC2C331M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC2C331M
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.906" L (5.00mm x 23.00mm)