HPC1C390K
DigiKey Part Number
2019-HPC1C390K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1C390K
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 Ohms ±10% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-600/ -1500ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)