HPC1C331M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 862
Datasheet
330 Ohms ±20% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC1C331M
DigiKey Part Number
2019-HPC1C331M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1C331M
Description
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)