HPC1C101M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 334
Datasheet
100 Ohms ±20% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC1C101M
DigiKey Part Number
2019-HPC1C101M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1C101M
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)