HPC1/2C4R7M
DigiKey Part Number
2019-HPC1/2C4R7M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1/2C4R7M
Detailed Description
4.7 Ohms ±20% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-500/ -1300ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)