HPC1/2C224M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
220 kOhms ±20% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC1/2C224M
DigiKey Part Number
2019-HPC1/2C224M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1/2C224M
Detailed Description
Temperature Coefficient
-900/ -2200ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)