CZB2AGTTD601P
DigiKey Part Number
2019-CZB2AGTTD601PTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CZB2AGTTD601PCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CZB2AGTTD601PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZB2AGTTD601P
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 400mA 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
400mA