CFS1/4CVTR103J
DigiKey Part Number
2019-CFS1/4CVTR103JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CFS1/4CVTR103JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1/4CVTR103J
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
10 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Carbon Film
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
-450/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)