CFS1/4CT52R331J
DigiKey Part Number
2019-CFS1/4CT52R331JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CFS1/4CT52R331JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1/4CT52R331J
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
-450/ +350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)