CFS1/4CT52R104J
DigiKey Part Number
2019-CFS1/4CT52R104JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CFS1/4CT52R104JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1/4CT52R104J
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Temperature Coefficient
0/ -700ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)