CFS1/4CT52A113J
DigiKey Part Number
2019-CFS1/4CT52A113JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CFS1/4CT52A113JTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1/4CT52A113J
Description
RES 11K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
11 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Temperature Coefficient
-450/ +350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)