CFS1/2CT52R470J
DigiKey Part Number
2019-CFS1/2CT52R470JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1/2CT52R470J
Description
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Temperature Coefficient
-450/ +350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)