CFS1/2CT26A511J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFS1/2CT26A511J |
Description | RES 510 OHM 5% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 510 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm) |