CF1/2C333J
DigiKey Part Number
2019-CF1/2C333J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF1/2C333J
Description
RES 33K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
33 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)