Image for NMTM38GNL is not available
NMTM38GNL
DigiKey Part Number
1674-NMTM38GNL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMTM38GNL
Description
CAP FILM TRIM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.8 ~ 38pF Trimmer Capacitor 1250 V Side Panel Mount
Category
Q @ Freq
700 @ 1MHz
Manufacturer
Knowles Voltronics
Size / Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
1.660" (42.16mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance Range
0.8 ~ 38pF
Mounting Type
Panel Mount
Adjustment Type
Side
Features
Sealed
Voltage - Rated
1250 V