NMQM24GFS is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for NMQM24GFS is not available
NMQM24GFS
DigiKey Part Number
1674-NMQM24GFS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMQM24GFS
Detailed Description
7.5 ~ 24pF Trimmer Capacitor 1250 V Side Panel Mount
Category
Q @ Freq
7000 @ 25MHz
Size / Dimension
0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)
1.480" (37.59mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance Range
7.5 ~ 24pF
Voltage - Rated
1250 V