NMQM10GNL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Voltronics
In Stock: 0
Image for NMQM10GNL is not available
NMQM10GNL
DigiKey Part Number
1674-NMQM10GNL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMQM10GNL
Description
CAP FILM TRIM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.8 ~ 10pF Trimmer Capacitor 1250 V Side Panel Mount
Category
Q @ Freq
9000 @ 25MHz
Manufacturer
Knowles Voltronics
Size / Dimension
0.300" Dia (7.62mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
1.210" (30.73mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance Range
0.8 ~ 10pF
Mounting Type
Panel Mount
Adjustment Type
Side
Features
General Purpose
Voltage - Rated
1250 V