NMNT15FS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Voltronics
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Knowles Voltronics
In Stock: 0
Image for NMNT15FS is not available
NMNT15FS
DigiKey Part Number
1674-NMNT15FS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMNT15FS
Description
CAP FILM TRIM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 ~ 15pF Trimmer Capacitor 2000 V Side Panel Mount
Category
Voltage - Rated
2000 V
Manufacturer
Size / Dimension
0.310" Dia (7.87mm)
Series
Height - Seated (Max)
1.690" (42.93mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Capacitance Range
1 ~ 15pF