NMNT10-6NLFS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Voltronics
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Knowles Voltronics
In Stock: 0
Image for NMNT10-6NLFS is not available
NMNT10-6NLFS
DigiKey Part Number
1674-NMNT10-6NLFS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMNT10-6NLFS
Description
CAP FILM TRIM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 ~ 10pF Trimmer Capacitor 3000 V Side Panel Mount
Category
Voltage - Rated
3000 V
Manufacturer
Q @ Freq
2000 @ 25MHz
Series
Size / Dimension
0.380" Dia (9.65mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
1.150" (29.21mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance Range
1 ~ 10pF